Ro Club Maraton
Home | Sitemap | Contact
Ultimele postari pe forum UK FR DE HU IT GR JP 219674.52 km alergati de noi      Concursuri Antrenament Nutritie Sanatate Alergatori Povesti Produse
Home Ro Club Maraton Competitii nationale Calendar AIMS Maratoane in lume FORUM Galerie media Contact

Sondaj de opinie

Care este ritmul cu care alergi un maraton? *
3-4 min/km
4-5 min/km
5-6 min/km
6-7 min/km
> 7 min/km


Nota : campurile cu * sunt obligatorii.


Arhiva sondaje de opinie




Sunteti aici :: Competitii nationale

Competitii nationale

CALENDARUL COMPETITIILOR NATIONALE IN ANUL 2016


Competitia

 Tip

Data

Loc de desfasurare

Organizator

Crosul Anului Nou

sosea

02.01

Bucuresti

Bucharest Lake Challenge 100K

sosea

16.01

Bucuresti

Crosul Valea Calugareasca

sosea

16.01

Bucuresti

Faget Winter Race

trail

23.01

Cluj

Asociatia Runsilvania

Cupa Bistritei + Memorialul Nicolae Mihalache

sala

23-24.01

Bacau

Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Bacau

SkyRun 24 Challenge

tower running (scari)

23-24.01

SkyTower, Bucuresti

Smart Atletic

Hai sa dam mana cu mana

sosea

24.01

Galati

Faget Winter Tour

trail

30.01

Padurea Faget, Cluj

Runners Club

Alergare de Gerar - 21 km

sosea

31.01

Galati

Cricova Wine Run

sosea

31.01

Cricova, Basarabia

Sporter

Semimaraton Gerar 

(editia a VI-a) (semimaraton in echipe de cate 3 alergatori si cros 10,8 km)

sosea

31.01

Politehnica, Bucuresti

Ro Club Maraton

Cetatea Poenari: 1480 de trepte

scari

06.02

Cetatea Poenari, Curtea de Arges

The Mountain Assault

ski touring

13.02

Sinaia

Outdoor Romania

Sporter Love Run

sosea

14.02

Chisinau

Asociatia Sporter Run

Parangul Night Challenge

trail

20.02

Petrosani

A.S. Bike & Run Petrosani

WinterTri Challenge

triatlon

20.02

Izvorani

Smart Atletic

Love2Run

sosea

21.02

Constanta

Sana Sport

Crosul indragostitilor de alergare

trail

27.02

Padurea Schullerwald, Bistrita

Paduri Bistritene

Fuga lui Dragobete

parc

27.02

Mogosoaia

Asociatia Elite Running

Maratonul Zapezii 

(editia a V-a)

sosea

27.02

Rasnov

Asociatia Sportiva Club EcoAlpin

Triatlon de placere

triatlon

27.02

Timisoara

Alergam de... Ziua Ta!

sosea

28.02

Braila

Crosul Martisorului

sosea

01.03

Bucuresti

Crosul Divelor

sosea

05.03

Cluj-Napoca

Crosul Martisorului

sosea

05.03

Tulcea

Fuga lui Martisor

parc

05.03

Mogosoaia

Asociatia Elite Running

Campionatul Municipal Indoor

sala

05-06.03

Bucuresti

The Beard Run - Crosul Treptelor

scari

12.03

Cluj-Napoca

Balcaniada de Sala + Crosul Balcanic

sosea

12-13.03

Bucuresti

Campionatul National Indoor

sala

12-13.03

Bucuresti

Campionatul National de WinterTriathlon

triatlon

13.03

Cheile Gradistei

Federatia Romana de Triatlon

Aiud Maraton

trail

19.03

Aiud

Crosul pentru viata

sosea

19.03

Parcul Alexandru Ioan Cuza, Bucuresti

Studenti pentru viata

Vladeasa X-Trail

trail

19.03

sat Rogojel, Cluj

Campionatul National de Duatlon

duatlon

27.03

Biblioteca Nationala a Romaniei, Bucuresti

Federatia Romana de Triatlon

Maratonul Nisipului

trail / plaja

27.03

Mamaia

Sana Sport

Semimaratonul Brasov

trail

02.04

Brasov

Asociatia Cetatea Brasovului

10K & Family Run

(stafeta si individual)

sosea

03.04

Bucuresti

Asociatia Bucharest Running Club

Campionatul National Cros

sosea

09.04

Pitesti

Campionatul National Cross (copii si juniori)

sosea

09.04

Botosani

Federatia Romana de Atletism

Cros pentru Scoli

sosea

09.04

Iasi

UrbanTrail Sinaia

trail

09.04

Sinaia

Sport La Orice Varsta

A.S.E. Student Run

sosea

10.04

Parcul Herastrau, Expo Flora, Bucuresti

I...ASI in Trail

trail

10.04

Bucium, Iasi

Maratonul International Arobs Cluj-Napoca

(editia a VI-a) (maraton, semimaraton, stafeta, cros 10,55 km, cros 6 km si crosul copiilor)

sosea

10.04

Cluj-Napoca

Runners Club

Crosul "Campionii Sanatatii"(pt. parinti si copii)

sosea

16.04

Bucuresti

Ro Club Maraton

The Color Run Tropicolor World Tour 2016 - Bucuresti

sosea

16.04

Bucuresti

Kick Off Events

AlerGand la Padure

trail

17.04

Resita

Crosul Padurii

sosea

17.04

Parcul Tineretului, Bucuresti

Viitor Plus

Bucharest International 10K

sosea

17.04

Bucuresti

Constantina Dita & Friends

Maratonul International Chisinau

sosea

17.04

Chisinau

Sporter

RACE to NATURE Trail & Family Run

trail

17.04

Padurea Cernica-Pantelimon

MPG

Crosul Cetatii Regale a Hategului

trail

23.04

Hateg

Asociatia Drag de Hateg

Brasov Marathon

trail

23.04

Brasov

Clubul Pentru Protectia Naturii si Turism

Crosul Gall Layos

sosea

23.04

Sfantul Gheorghe

Timotion

sosea

23.04

Parcul Rozelor, Timisoara

Alergotura

Urban Run Challenge

alergare urbana

23.04

Mega Mall, Bucuresti

Smart Atletic

XTrail Gold Rush Stage

trail

23.04

Somova, Tulcea

Asociatia Explorer

Ziua Feroviarului

sosea

23.04

Bucuresti

Transilvania Cross Duathlon ETU European Championship

duatlon

23-24.04

Platoul Cornesti, Tg. Mures

Master Ski & Bike Club

Baneasa Spring Trail Run

trail

24.04

Padurea Baneasa, Bucuresti

Asociatia Traiesc Sanatos

Faget Trail Running

trail

24.04

Padurea Faget, Cluj

Clubul Sportiv Clujul Pedaleaza

Semimaraton Iasi 

(editia a II-a)

sosea

24.04

Iasi

Rotary Club

Triatlon Invictus "Pe Arges in Jos" Pitesti

triatlon

24.04

Pitesti

Invictus Romania

Maratonul Siretului (celor doua lacuri)

sosea

02.05

Asociatia Sportiva Club EcoAlpin

Crosul Primaverii

parc

03.05

Lacul Ciuperca, Tulcea

Alearga pentru Viata

sosea

07.05

Universitatea Politehnica, Bucuresti

Campionatul National Alergare pe Sosea - Mars M+F

sosea

07.05

Pitesti

Crosul Companiilor Iasi

sosea

07.05

Iasi

Asociatia Club Sportiv Runners Club

Crosul IOR 51

sosea

07.05

Parcul Titan

EcoMarathon

trail

07.05

Moieciu de Sus

Centrul de Ecologie Montana

Gabriela Szabo Runfest

sosea

07.05

Bistrita

MPG

Maratonul Buzias

trail si sosea

07.05

Buzias, jud. Timis

Clubul Rotary Buzias

Crosul Inimii

sosea

08.05

Parcul Tineretului, Bucuresti

Maratonul Independentei

sosea

09.05

Bucuresti

Clubul Sportiv Eco Alpin

Maratonul Regal

trail

10.05

Sinaia

Asociatia Corporeanima

Crosul de Noapte

sosea

13.05

Cluj-Napoca

Runners Club

Edelweiss Night Run

trail

14.05

Campulung Moldovenesc

Asociatia Lacertae Virides si Edelweiss Outdoor Team

Mogosa Race

trail

14.05

Mogosa, Lacul Bodi

Semimaratonul International Bucuresti

sosea

14-15.05

Bucuresti

Asociatia Bucharest Running Club

Alaturi de Irina (cros caritabil)

trail

15.05

Cheile Taii

Asociatia San Montan

Campionatul National Semimaraton M+F

sosea

15.05

Bucuresti

Crosul Firmelor

sosea

15.05

Timisoara

Thermal Trail Race

trail

14.05

Baile 1 Mai

Crosul Fair Play (masters)

sosea

21.05

Bucuresti

Club Locomotiva

Crosul Universitatii Cora Lujerului Challenge

sosea

21.05

Bucuresti

Universitatea Bucuresti, Cora Lujerului

GoSPrint

sosea

21.05

Parcul IOR, Bucuresti

Maraton Macin

trail

21.05

Greci, jud. Tulcea

Asociatia Alearga Zambeste Traieste

MmicVR

trail

21.05

Telescaun Muntele Mic

Semimaratonul Bucuriei

trail

21.05

Urlati

Somova Forest Run

trail

21.05

Somova, Tulcea

Asociatia Explorer

Transylvania 100k & 50k & 30k

trail

21.05

Bran, Muntii Bucegi

Asociatia Transilvania100

Tura Licuricilor (Light Up Your City)

sosea

21.05

Timisoara

Alergotura

Crosul Armânilor

sosea

22.05

Parcul Herastrau, Bucuresti

Pleven Friendship Marathon

sosea

22.05

Plevna, Bulgaria

Begach Running Club

Crosul Cartierului Bucurestii Noi (pentru copii)

sosea

28.05

Parcul Bazilescu, Bucuresti

Asociatia Corporeanima

Cross Country Running

trail

28.05

Padurea Somova, Tulcea

Crosul Fair-Play Locomotiva

sosea

28.05

Bucuresti

Crosul Ziua Olimpica

sosea

28.05

Craiova

Academia Olimpica Romana, DJST Dolj şi AJST Dolj

Crosul Olimpic

sosea

28.05

Timisoara

Academia Olimpica Romana - Filiala Timis, SCM Timisoara, DJST Timis

Forest Smart-Run Alutus

sosea

28.05

Valcea

Interact Run (cros)

sosea

28.05

Parcul IOR, Bucuresti

Interact Club Bucuresti

Maratonul Apuseni

trail

28.05

Baisoara, Cluj

Clubul Alpin Roman Universitar Cluj

No Stress Triathlon Mogosoaia 

triatlon

28.05

Mogosoaia, Ilfov

Clubul Sportiv No Stress

Semimaraton Sibiu

sosea

28.05

Sibiu

Fundatia Comunitara Sibiu

Ultramaratonul, Maratonul, Semimaratonul si Crosul Aradului

sosea

28.05

Arad

Clubul Sportiv Experienta Multisport, CJA, CCJA, PMA, CMCA

Crosul Primaverii

sosea

29.05

Navodari

Primaria Navodari

Maratonul International Brasov

sosea

29.05

Brasov

Maratonul Sanatatii (cros 2km)

sosea

29.05

Mamaia

Semimaratonul Targoviste

sosea

29.05

Targoviste

Radu Milea Against the Clock - One Day, One Run, 24H Running Challenge

sosea

31.05

Parcul Herastrau, Bucuresti

Ultrabug

(editia a III-a)

trail

03-05.06

Fundu Moldovei, Bucovina

Asociatia Ultrabug

100 for Children Ultra Marathon

sosea

04.06

B2RUN

sosea

04.06

Arena Nationala, Bucuresti Kick Off Events

Cea mai mare ora de sport din Romania (alergare-stafeta de 12 ore)

sosea

04.06

Stadionul National de Rugby, Bucuresti

Happy Run

sosea

04.06

Parcul Herastrau, Bucuresti Fundatia Renasterea

La Petrovaselo in vie

trail

04.06

Petrovaselo, jud. Timis

Alergotura

Semimaratonul Tusnad

(editia a VIII-a)

trail

04.06

Baile Tusnad - Lacul Sf. Ana

Transylvanian Bear Races

trail

04.06

Viscri-Sighisoara

Triatlon Fara Asfalt la Mare

triatlon

04.06

2 Mai, Constanta

Fara Asfalt

Crosul F-Secure Step By Step

sosea

05.06

Parcul Tineretului

Infodesign Group Romania

Atinge Omu

trail

11.06

Pestera Muntii Bucegi

Campionat Balcanic Olimp

triatlon

11.06

Olimp, Constanta

Macin Mountain Fun

trail

11.06

Satul Greci, Tulcea

Asociatia Bike Works

No Stress Triathlon Olimp - Sosea

triatlon

11.06

Olimp, Constanta

Clubul Sportiv No Stress

Rompetrol Run and Care

sosea

11.06

Parcul Herastrau, Bucuresti

The Color Run Tropicolor World Tour 2016 - Cluj-Napoca

fun run

11.06

Cluj-Napoca

Kick Off Events

Urbatlon

cursa cu obstacole

11.06

Arena Nationala, Bucuresti

MPG

Cheile Nerei Trail Run

trail

12.06

Sasca Romana, Caras Severin

Alergotura si Asociatia Sportiva Cheile Nerei

Crosul Carnaval

sosea

12.06

Parcul Herastrau

Yes Communication si Bucharest Running Club

Crosul Click! Sanatate

sosea

12.06

Parcul Izvor, Bucuresti

Crosul Companiilor Oradea

sosea

12.06

Oradea

Runners Club

Hit The Top 6 - Memorialul Ebi Cusnir

trail

12.06

Refugiul Salvamont Bran - Vf. Omu

Maraton Tabere cu Suflet

trail

12.06

Azuga

Asociatia Tabere cu Suflet

Ultimate Mudness

cursa cu obstacole

12.06

Bucuresti

Asociatia Runsilvania

Crosul Olimpic Slatina

sosea

16.06

Slatina

Crosul egalitatii de sanse

sosea

18.06

Parcul IOR

Dobrogea Trail Run

trail

18.06

Ciucurova, Tulcea

Asociatia Explorer

Elena are nevoie de noi (eveniment caritabil)

sosea

18.06

Gradina Publica, Galati

Retezat SkyRace

trail

18.06

Cheile Butii

Asaltul Lupilor

cursa cu obstacole

19.06

Parcul Pantelimon, Bucuresti

Asociatia RunCorp

Crosul Olimpic

sosea

19.06

Mamaia

Maratonul DHL - Stafeta Carpatilor

(editia a VII-a)

sosea

19.06

Poiana Brasov

DHL Romania

Crosul noptii de Sanziene

parc

24.06

Mogosoaia

Asociatia Elite Running

Triathlon X-Man Romania

triatlon

24-25.06

Oradea

Clubul Sportiv Xterra Sport Bihor

AFI Summer Run

sosea

25.06

Ploiesti

Societatea Veroskip Trading S.R.L.

Arjana Friendly Race

trail

25.06

Baile Herculane

Bate Toaca

trail

25.06

Durau, jud. Neamt

Asociatia "SPORT. NATURA" Piatra Neamt

Romanians in UK Challenge

trail

25.06

Lake District, Cumbria, UK

Somova eXtreme - Cross Country Running

trail

25.06

Padurea Somova, Tulcea

Clubul de Ciclism Pelican Bike Tulcea

The Color Run Tropicolor World Tour 2016 - Timisoara

fun run

25.06

Timisoara

Kick Off Events

Concurs Municipal

sosea

25-26.06

Bucuresti

Duatlon Tara Barsei

duatlon

26.06

Rasnov

Floare de Colt Brasov

Purple Cross

sosea

26.06

Parcul IOR, Bucuresti

Asociatia Necuvinte

VeteRUN

sosea

26.06

Piata Presei Libere, Bucuresti

Asociatia Nationala a Veteranilor de Razboi in parteneriat cu Ministerul Apararii Nationale

Cozia Mountain Run

trail

02.07

Calimanesti

Pegas Triatlon Club

Crosul Hoia

trail

02.07

Padurea Hoia, Cluj

Runners Club

Campionatul National in aer liber

sosea

02-03.07

Bucuresti

Brasov Triathlon

triatlon

03.07

Brasov

Asociatia Sapte Scari in parteneriat cu Asociatia Club Sportiv Smart Atletic

Hit the Egg - Ousoru Challenge

trail

03.07

Vatra Dornei

Night Cross Challenge

sosea

08.07

Sibiu

Tabara de alergare montana (Marathon 7500 Tips&Tricks)

tabara

08.07

Cabana ANSMR (Asociatia Nationala a Salvatorilor Montani din Romania)

Silviu Balan si CPNT Brasov

Alearga cu San Montan

trail

09.07

Baru, Hunedoara

Asociatia San Montan

Celik Dere Trail Run

trail

09.07

Frecatei, Tulcea

Asociatia Explorer

Crosul Hospice - Aleaga tu pentru ei!

sosea

09.07

Brasov

Hospice Casa Sperantei

Crosul UpDown Run

sosea

09.07

Brasov

Xsalt Triathlon Sf. Ana

triatlon

09.07

Lacul Sfanta Ana

Trail Running & MTB Marathon

trail

10.07

comuna Racatau, muntii Gilau

C.S. Clujul Pedaleaza

Marathon 7500

trail

14-17.07

Salvamont Pestera - Muntii Bucegi

Crosul Vaserul - Trenul Campionilor

trail

16.07

Viseu de Sus, Maramures

Bioeel Triathlon Challenge

triatlon

17.07

Targu Mures

Campionatul National Triatlon

triatlon

17.07

Targu Mures

The Arsenal 5K Challenge

sosea

17.07

Parcul IOR, Bucuresti

Arsenal Romania Supporters Club

Crosul Aniversar Orasul Gaesti

sosea

19.07

Gaesti

Bucharest After9Cross

sosea

22.07

Bucuresti

MPG

Maratonul Rosia Montana

sosea

23.07

Rosia Montana

Pachamama Romania

Zarnesti Challenge

trail

23.07

Zarnesti

Club Sportiv Jitsu Zarnesti

Cindrel InAlergare

trail

30.07

Paltinis, Sibiu

Asociatia PeDale Sibiu

On Top Of The World Run Fest

trail

30.07

Sinaia

TeamXpert Sports Events

Pegas Triatlon Buftea

triatlon

30.07

Buftea

Pegas Triatlon Club

Runsilvania Wild Race

trail

30.07

Rachitele, Cluj

Asociatia Runsilvania

The Color Run Tropicolor World Tour - Mamaia

fun run

30.07

Mamaia

Kick Off Events

Maratonul Pe aici nu se trece

sosea

06.08

Marasesti, Marasti, Soveja

Asociatia Sportiva Club EcoAlpin

Retezat Maraton

trail

06.08

Rausor - Vf Retezat - Rausor

Asociatia L.I.B.R.A. Natura

Maratonul Via Maria Theresia

trail

13.08

Colibita, Bistrita-Nasaud

Asociatia Tasuleasa Social

Oslea Night Ridge

trail

13.08

Uricani, Hunedoara, Campusel - Retezatul Mic

Clubul Alpin Valea Jiului

VLC Trail Running

trail

14.08

Ciunget, Valcea

Unu Grup si 321 Sport

Alearga cu Invictusii

trail

18.08

Bucuresti

Invictus

2x2 Race

trail

20.08

Balea Lac

Asociatia 2X2 Romania

Crosul "Impreuna cu tine, Profi salveaza destine"

sosea

20.08

Parcul Tineretului, Bucuresti

Maratonul Ursoii

sosea

20.08

Ieud, Maramures

Triatlon Fara Asfalt la Munte

triatlon

20.08

Cerasu-Slon, Maneciu, jud. Prahova

Fara Asfalt

Transylvania Trail Traverse (TTT) ANULAT

trail

26-27.08

Bran

Asociatia Trail Running Romania

Corcova Trail Race

trail

27.08

Corcova

Asociatia Sport La Orice Varsta

Harghita Trail Running

trail

27.08

Muntii Harghita, Harghita Madaras

Feel Good Team

Maratonul Dacilor

trail

27.08

Costesti-Cetatuie

Corpore Anima

The Color Run Night Cluj-Napoca

sosea

27.08

Cluj-Napoca

Kick Off Events

Delta Tulcea Triatlon + Cupa Europeana Juniori

triatlon

27-28.08

Tulcea

Bucharest Fox Trail Half Marathon

trail

28.08

Padurea Baneasa, Bucuresti

MPG

Maratonul Olteniei

trail

28.08

Ramnicu Valcea

Concurs National 5000 m - 10000 m M+F

sosea

03.09

Bucuresti

Explorer Trail Run

trail

03.09

Luncavita, Cetatuia, Tulcea

Asociatia Explorer

Gorun Trail Mercheasa

trail

03.09

Mercheasa, jud. Brasov

Asociatia Carpaterra

Maratonul Sperantei Terry Fox

sosea

03.09

Bucuresti

Scoala Americana Internationala

Semimaratonul International ExploreMaramures

trail

03.09

Sighetu Marmatiei

Asociatia Maramarul Sighetu Marmatiei

Crosul Programatorilor

sosea

04.09

Parcul Tineretului, Craiova

The Color Night Run Bucuresti

sosea

10.09

Bucuresti

Kick Off Events

Ciucas X3

trail

10-11.09

Cheia, jud. Prahova

Beach Run Mamaia

trail

10.09

Mamaia

Smart Atletic

Pe-un picior de plai

trail

10.09

Timisoara

alergotura.ro

TriChallenge

triatlon

10-11.09

Mamaia, Constanta

Smart Atletic

Ascotid Trail Race

trail

11.09

Targu Mures

Semimaratonul Galati

(editia a III-a)

sosea

11.09

Galati

Duathlon Challenge

duatlon

17.09

Sibiu

Sibiu Challenge

Mures-Olt Marathon

trail

17.09

Izvoru Muresului

Asociatia Sportiva "MONT EVENT"

Rarau Radical Race

trail

17.09

Masivul Rarau

Transfier

triatlon

17.09

Transfagarasan- Vidraru

Clubul Sportiv No Stress

Baneasa Autumn Trail Run

sosea

18.09

Padurea Baneasa, Bucuresti

Semimaratonul Digi Oradea Running Day

sosea

18.09

Oradea

Transmaraton

sosea

18.09

Transfagarasan

Casiopeea Mars & Cros

sosea

24.09

Parcul Tineretului, Bucuresti

Crosul Castanelor

sosea

24.09

Baia Mare

Cucuietii Maraton

trail

24.09

Plaiul Foii, Zarnesti, jud. Brasov

Crestem Romania Impreuna

Semimaratonul Plopeni

trail

24.09

Plopeni, jud. Prahova

Super 24H

trail

24.09

Padurea Verde, jud. Timis

B2RUN - Cluj-Napoca

sosea

25.09

Cluj-Napoca

Runners Club

Marathon Bacau

sosea

25.09

Bacau

Semimaraton Portile Deltei

sosea

25.09

Tulcea

Crosul Inimii

sosea

01.10

Parcul Tineretului, Bucuresti

Maraton Piatra Craiului

trail

01.10

Zarnesti

Semimaraton Baia Mare

sosea

01.10

Baia Mare

Concurs National Maraton

sosea

05.10

Bucuresti

Semimaraton Bizere

sosea

08.10

Frumuseni, Arad

Maratonul International Bucuresti

sosea

08-09.10

Bucuresti

Asociatia Bucharest Running Club

Crosul Iasiului

sosea

09.10

Iasi

Sugas Race

trail

14.10

Sugas Bai, jud. Covasna

Asociatia Turism si Ecologie CovAlpin

Crosul Cetatii Timisoara

sosea

15.10

Timisoara

Alergotura

Hercules Maraton

trail

15.10

Baile Herculane

Mudrun Romania

trail

15.10

Snagov

Semimaraton Curtea Domneasca

trail

16.10

Piatra Neamt

Faget Tour Fortech

trail

22.10

Padurea Faget, Cluj

Runners Club

Maratonul Delta Dunarii

sosea

22.10

Sulina

Asociatia Sportiva Club EcoAlpin

Maratonul Montan Rafael

trail

22.10

Codlea, Brasov

Fundatia Rafael

Transilvania Half Marathon

sosea

23.10

Cluj-Napoca

Clubul Rotary Transilvania Cluj Napoca

Pegas Duatlon Buftea

duatlon

29.10

Buftea

Pegas Triatlon Club

Bunloc Vertical Race

trail

05.11

Sacele

November Run

trail

05.11

Bistrita

Crosul 15 Noiembrie

sosea

12.11

Brasov

Crosul Unirii

sosea

19.11

Alba-Iulia

Maratonul Reintregirii Neamului Romanesc (Maratonul 1 Decembrie)

(editia a VI-a) (cros 10 km, semimaraton si maraton)

sosea

01.12

Parcul IOR, Bucuresti

Ro Club Maraton

Crosul de Sf. Andrei

parc

03.06

Mogosoaia

Asociatia Elite Running

Maratonul Reintregirii Neamului Romanesc

sosea

01.12

Alba-Iulia

Asociatia Sportiva Club EcoAlpin

Crosul Mos Nicolae

sosea

04.12

Bucuresti

Ne straduim sa mentinem acest calendar la zi, insa exista si posibilitatea unor modificari, de aceea va sfatuim sa verificati intotdeauna pe site-urile organizatorilor.

Nu ne asumam raspunderea pentru eventualele neplaceri survenite in urma unor astfel de probleme.

Va rugam sa ne semnalati eventualele inexactitati. Organizatorii de concursuri, care nu se regasesc aici, sunt invitati sa ne contacteze pe adresa mincos84nirvana@yahoo.com.

Nu uitati ca membrii Ro Club Maraton beneficiaza de reduceri sau gratuitate la unele dintre aceste competitii.


Ghidul Concursurilor


Ice Power Sponser Lysi Isostar Travel House Nike Flanco Salomon Centrul de nutritie Superfit Seba Med

Compress SportNutricultNewsmanphoto-marathon.ro

Home | Ro Club Maraton | Competitii nationale | Maratoane in lume | Antrenament | Nutritie | Sanatate | Povesti | Termeni si conditii | Contact
Copyright Ro Club Maraton 2016. Toate drepturile rezervate. - Website realizat de PHP Coder si Triumf ®
Fondator Serban Damian, 2007