Ro Club Maraton
Centru testare performanta sportiva Superfit
Home | Sitemap | Contact
Ultimele postari pe forum UK FR DE HU IT GR JP 223927.75 km alergati de noi      Concursuri Antrenament Nutritie Sanatate Alergatori Povesti Produse
Home Ro Club Maraton Competitii nationale Calendar AIMS Maratoane in lume FORUM Galerie media Contact
Cautare

Cont utilizator

Ultimele noutati Reduceri la concursurile organizate de ABRC in 2017
Reduceri la concursurile organizate de ABRC in 2017
In atentia membrilor Ro Club Maraton: va comunicam preturile speciale la concursurile organizate de ABRC in acest an. Ceea ce trebuie sa platiti... Reduceri la concursurile organizate de ABRC in 2017

Concursuri Furtuna (tristetea unui alergator singuratic)
Odata mai demult cam pe vremea asta, cand iarna a inceput sa castige teren cu zile mai reci si nopti geroase, am iesit seara... Furtuna (tristetea unui alergator singuratic)

Antrenament Cum sa ne facem timp sa alergamCum sa ne facem timp sa alergam
“Nu am suficient timp.” Acesta este principalul motiv pentru care oamenii spun ca nu alearga. Sau pentru care... Cum sa ne facem timp sa alergam

Nutritie Suplimente nutritive impotriva colesterolului si a stratului adiposSuplimente nutritive impotriva colesterolului si a stratului adipos
Traim intr-un secol in care cele mai populare boli au la baza dezechilibre metabolice, asa cum sunt dislipidemiile si obezitatea.... Suplimente nutritive impotriva colesterolului si a stratului adipos

Sanatate Shiatsu, atingerea care vindecaShiatsu, atingerea care vindeca
Shiatsu este un stil de masaj fondat in Japonia prin combinarea de tehnici de masaj oriental cu notiuni moderne de anatomie... Shiatsu, atingerea care vindeca
Sunteti aici :: FORUM » Alte concursuri de atletism » Semimaraton Sfantu Gheorghe 25.07.2009

Semimaraton Sfantu Gheorghe 25.07.2009



Open thread Semimaraton Sfantu Gheorghe 25.07.2009

-





< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Pagina 7 din 9




Offline Grizon
ModeratorGrizon
Din Mai 2008
Oras / Locatie : Bucuresti
Marti, 28 Iulie 2009 13:25
Monique,
Subscriu la toate cuvintele frumoase pe care ti le-a adresat Mariana. Entuziasmul si dorinta ta de a face bine sunt extraordinare.
Eu iti doresc din toata inima un lung viitor in atletismul de amatori, sa participi la nenumarate curse de-a lungul multor, multor ani, si cand vei fi o pensionara plina de energie si cu o silueta eleganta sa citescti pe un forum cum o tanara (care acum nu este pentru ca inca nu s-a nascut) care te va admira nelimitat, va scrie despre tine si despre grupa de varsta la care vei alerga:
Si m-a emotionat bucuria lor simpla cand alergau... Doamne mai suntem si noi buni la ceva.
Griz
P.S. O sa-mi spui ca ma simt cu musca pe caciula? Pai asa si este!
Dachr(039) oricum este o mica gluma pe care n-am putut s-o "inghit" si care sper sa nu te deranjeze!




Offline Serban DAMIAN
AdministratorSerban DAMIAN
Din Decembrie 2007
Oras / Locatie : Bucuresti
Marti, 28 Iulie 2009 16:33
In primul rand felicitari tuturor celor care au concurat si mai ales fetelor noastre care au urcat pe podium (bineinteles, si baietilor, dar ei sunt obisnuiti cu asta )

Aici gasiti cateva poze de la premiere si sampanie (multumim de tratatie Alex si inca odata La multi ani! ) - http://s4.transfer.ro/storage/semi_sf_gheo-111d29e81.rar

Personal nu sunt foarte multumit de evolutia mea. Speram sa ma descurc mai bine, dar caldura m-a sabotat. In fine, ma bucur ca am revazut o multime de cunoscuti si am mai alergat un semi.

Legat de discutia anterioara, cea cu sponsorizarile pentru cei cu venituri mici - exista deja o mentiune in regulamentul clubului - putem acorda reduceri si gratuitati, si deja am si facut-o. Sunt de acord ca exista oameni cu foarte putini bani, care si-ar dori sa fie alaturi de noi, iar eu am toata deschiderea pentru a-i primi in club.
Cred ca trebuie sa mergem pe un sistem de recomandari (adica cineva sa garanteze pentru X ca are venituri mici, pentru ca n-as vrea sa controlez taloane de pensii, carnete de student, adeverinte de somaj etc). Ma bazez pe onoarea celor care vor sa adere in club, astfel incat sa evitam situatii de genul - pensionar, dar cu pensie de 1000 euro sau student, dar cu BMW X5. In fine, intelegeti voi ce vreau sa zic...

Sa nu uitam ca acest club functioneaza deocamdata doar pe baza cotizatiilor platite de membrii sai, care se inscriu benevol pentru a pune umarul la dezvoltarea a ceva ce ii pasioneaza.




Offline alextores
Membru Ro Club Maratonalextores
Din Aprilie 2008
Oras / Locatie : Bucuresti
Marti, 28 Iulie 2009 17:13
Serban, chiar imi era dor de sampania de acolo.




Offline Roby
Membru Ro Club Maraton
Din Iunie 2008
Oras / Locatie : Brasov
Marti, 28 Iulie 2009 20:41
@Alex, merci de sampanie si pt maine La Multi Ani...
Chestia cu 4 zile pana la 44 era un fel de 2/3 satanic? )

@Serban &all merci de poze. Serban, poate ar fi mai bine sa comprimi pozele cu un program de editare (cel mai la indemana cred ca e picasa) ZIP/RAR nu comprima pozele. O poza de +3M poate fi adusa fara sacrificii notabile la dimensiuni de 100-200K. (reducere diumensiuni pixeli, crestere factor de comprimare a imaginii)

Cat despre cursa, nici eu nu-s f multumit. La km 5 am avut un incident mai putin chr(039)esteticchr(039) - dupa ce am varsat a tb sa reduc ritmul (e adevarat ca poate incepusem prea tare), cred ca am alergat in jur de 1:41.

Mi-a placut organizarea, a fost f "inimoasa", circulatia nu (m-)a deranjat prea mult, politistii au fost neasteptat de OK.

Apropos, stiti daca se vor publica undeva rezultate?




Offline Serban DAMIAN
AdministratorSerban DAMIAN
Din Decembrie 2007
Oras / Locatie : Bucuresti
Marti, 28 Iulie 2009 21:28
Teoretic, chiar aici vom publica rezultatele imediat ce le primesc de la Tamas (i-am trimis azi un mail sa-i reamintesc).

Legat de poze - special le-am pus la rezolutia originala, in ideea ca poate unii vor sa le printeze. Eu, de exemplu, imi fac selectie de poze de la toate evenimentele si mi le printez, chiar daca le am si pe cd sau in galerii pe forum.




Offline alextores
Membru Ro Club Maratonalextores
Din Aprilie 2008
Oras / Locatie : Bucuresti
Marti, 28 Iulie 2009 22:24
Roby, multumesc pentru mult pentru urari, iar chestia cu 4 zile pana la 44 asa a fost sa fie., va astept si la Bucuresti.




Offline dianagal
Membru Forumdianagal
Din Mai 2009
Oras / Locatie : Bucuresti
Marti, 28 Iulie 2009 22:42
Din diverse motive (nu stiu care) nu reusesc sa iau arhiva cu poze a lui Serban. Poate cineva sa mi-o trimita pe gmail? diana.jors@gmail.com
Multumesc.




Offline Mugur
Membru Ro Club MaratonMugur
Din Mai 2009
Oras / Locatie : Bucuresti
Marti, 28 Iulie 2009 22:56
Am trimis-o eu, dar o sa dureze ceva pana pleaca de la mine ca are 170 MB si transferul e slab la mine. Te tin la curent cu ce se intampla!
L.E. S-a rezolvat problema link-ului. Cred ca era mult prea ocupat cu downloadul si de aia nu mergea. Am renuntat si eu sa iti trimit pe mail arhiva ca dureaza mult prea mult!




Offline micuLRunner
Membru Ro Club MaratonmicuLRunner
Din Decembrie 2007
Oras / Locatie : Bucuresti
Marti, 28 Iulie 2009 23:34
alte cateva poze de la Semimaratonul Sfantu Gheorghe, editia 2009
la Start, in cursa, de la premiere dar si cu bere...
aici




Offline dianagal
Membru Forumdianagal
Din Mai 2009
Oras / Locatie : Bucuresti
Miercuri, 29 Iulie 2009 08:02
Mugur, multumesc, am reusit sa le iau.




Offline Mihai P
Membru Ro Club MaratonMihai P
Din August 2008
Oras / Locatie : Cluj Napoca
Miercuri, 29 Iulie 2009 10:36
S-a afisat undeva clasamentul?




Offline Csutak Tamas
Membru Forum
Din Iulie 2009
Oras / Locatie : Romania
Miercuri, 29 Iulie 2009 13:32
Bună tuturor
Vă mulâumesc pentru participarea la semimaratonul meu.Sper că aâi fost mulâumiâi de concursul în sine scuze pentru eventualele lipsuri dar când faci aproape singur este foarte greu. Cu greu am reușit să fac clasamentul deoarece mi-au dispărut câteva foi și au fost unii care nu au mai trecut pe la secretariat cu numărul de sosire. Îmi cer scuze de la cei care nu își găsesc timpul realizat și îi rog să-mi transmită cei care știu cît au alergat ca să definitivăm clasamentul. Vă mulâumesc ,, Semimaratonul Sfântu Gheorghe’’ ediâia a 7-a , 25.07.2009
individual 21, 0975 km - clasament general


,, Semimaratonul Sfântu Gheorghe’’ ediâia a 7-a , 25.07.2009
individual 21, 0975 km - clasament general

Nr.
crt Nr.
concurs Numele și prenumele Anul de naștere Localitatea Cat.de vârstă Timp realizat
1 84 Deak Zsombor 1989 Sf.Gheorghe 20-29 1 h 15:51
2 72 Diaconu Alex 1987 Brașov 20-29 1 h 16:22
3 110 Vlad Victor 1963 București 40-49 1 h 18:54
3 67 Baractaru Mihai 1989 Brașov 20-29 1 h 18:54
5 96 Bârcea Andrei 1987 Constanâa 20-29 1 h 21:32
6 88 Kovacs Attila 1976 Miercurea Ciuc 30-39 1 h 24:54
7 9 Luâu Cornel 1962 Rociu/Argeș 40-49 1 h 25:28
8 94 Ungur Mihai 1978 Bistriâa 30-39 1 h
9 17 Tudorică Marian 1972 București 30-39 1 h 28:51
10 35 Pop Alexandru 1964 Constanâa 40-49 1 h 28:55
11 48 Zsigmond Andras 1959 Cluj Napoca 50-59 1 h 28:59
12 16 Bordea Ionuâ 1981 Zărnești 20-29 1 h 29:38
13 85 Racz Attila Zsombor 1980 Sf.Gheorghe 20-29 1 h 30:32
14 58 Popescu Laura 1993 Tg.Jiu 16-19 1 h 31:05
15 38 Romașcanu Gheorghe 1967 Constanâa 40-49 1 h 31:30
16 82 Erbsz Gil 1984 Tg.Mureș 20-29 1 h 31:58
17 73 Bejan Claudiu 1993 Miercurea Ciuc 16-19 1 h 32:40
18 56 Rus Marius 1968 Brașov 40-49 1 h 32:48
19 81 Boldizsar Sandor 1972 Brașov 30-39 1 h 32:57
20 13 Ionică Alexandru 1965 București 40-49 1 h 33:44
21 54 Santa Ionel 1976 Brașov 30-39 1 h 36:16
22 71 Fodor Istvan 1979 Sf.Gheorghe 30-39 1 h 33:57
23 51 Csomortani Attila 1960 Miercurea Ciuc 40-49 1 h 34:54
24 59 Dan Ilie 1950 Târgoviște 50-59 1 h 35:35
25 101 Varvescu Cornel 1957 Hunedoara 50-59 1 h 35:48
26 80 Szabo Szerena 1978 Tg.Mureș 30-39 1 h 36:16
27 66 Nagy Erno 1968 Sf.Gheorghe 40-49 1 h 36:36
28 37 Piron Marian 1964 Constanâa 40-49 1 h 37:49
29 112 Roșu Ilie 1960 București 40-49 1 h 38:16
30 36 Gherca Gabriel 1991 Sf.Gheorghe 16-19 1 h 38:30
31 77 Takacs Szabolcs 1992 Miercurea Ciuc 16-19 1 h 39:00
32 28 Cristian Gheorgescu 1974 București 30-39 1 h 39:32
33 22 Mike Luke 1982 SUA 20-29 1 h 39:43
34 5 Constantinescu Ioan 1952 Ploiești 50-59 1 h 39:47
35 83 Roth Robert 1968 Brașov 40-49 1 h 41:49
36 107 Kovacs Attila 1958 Miercurea Ciuc 50-59 1 h 42:33
37 118 Elekes Szanto Andras 1960 Sf.Gheorghe 40-49 1 h 43:00
38 40 Imre Istvan 1956 Miercurea Ciuc 50-59 1 h 43:05
39 61 Tănase Marian 1947 Pitești 60-69 1 h 43:24
40 64 Vass Sandor 1961 Miercurea Ciuc 40-49 1 h 44:05
41 105 Tofalvi Zsolt 1982 Gheorghieni 20-29 1 h 44:15
42 25 Mușat Daniel 1970 București 30-39 1 h 44:23
43 113 Iordache Vasile 1977 București 30-39 1 h 45:15
44 14 Bică Liviu 1964 București 40-49 1 h
45 74 Berki Zoltan 1977 Tg.Mureș 30-39 1 h
46 41 Molnar Janos 1949 Valea Strâmbă 60-69 1 h 46:30
47 93 Jakab Benke Hajnalka 1985 Sf.Gheorghe 20-29 1 h 47:47
48
49
50 52 Vaidos Mircea 1978 Brașov 30-39
51 91 Becsek Mihaly 1974 Covasna 30-39 1 h 47:55
52 111 Damian Åžerban 1974 București 30-39 1 h 49:
53 103 Szabo Iren 1962 Sf.Gheorghe 40-49 1 h 50:18
54 6 Ghiâă Viorel 1955 București 50-59 1 h 50:20
55 78 Santa Istvan 1973 Sf.Gheorghe 30-39 1 h
56 68 Imreh Zoltan 1981 Sf.Gheorghe 20-29 1 h 53:19
57 108 Anton Ciprian 1980 Sf.Gheorghe 20-29 1 h 53:25
58
59 10 Turcu Stan 1948 București 60-69 1 h 53:43
60 95 Zărnescu Ion 1955 București 50-59 1 h
61 21 Munzec Ovidiu 1981 Brașov 20-29 1 h
62
63 23 Tinca Gheorghe 1946 Găiești 60-69 1 h
64 57 Udvari Csaba 1971 Sîntimbru 30-39 1 h
65 98 Dărângă Liviu 1956 Brașov 50-59 1 h
66 116 Mircescu Marius 1977 București 30-39 1 h
67 1o4 Felfoldi Sandor 1969 Gyula/Ungaria 40-49 1 h 58:11
68 31 Victor Toma 1985 Pitești 20-29
69 106 Veres Janos 1968 Gyula/Ungaria 40-49 2 h 00:30
70 45 Sorina Nedelcu 1980 Ploiești 20-29 2 h 01:20
71
72 44 Spăinache Ilie 1960 Miercurea Ciuc 40-49 2 h
73 60 Greâan Alexandra 1993 Tg.Jiu 16-19 2 h 03:50
74 65 Mezinca Felicia 1991 Tg.Jiu 16-19 2 h 03:51
75 34 Pantiș Mihai 1983 Cluj Napoca 20-29 2 h 04:10
76 87 Ilyes Robert 1978 Sf.Gheorghe 20-29 2 h
77 55 Deak Norbert 1995 Tg.Secuiesc 12-15 2 h
78 62 Kovacs Attila 1961 Malnaș 40-49 2 h
79
80 29 Mocanu Alexandru 1939 Ploiești 60-69 2 h
81 53 Nedelcu Mircea 1979 București 30-39 2 h
82 92 Kovacs Bela 1976 Sf.Gheorghe 30-39 2 h 06:15
83 32 Preda Gheorghe 1956 București 50-59 2 h
84 12 Fazakas Zoltan 1970 Sf.Gheorghe 30-39 2 h
85 50 Abu Warid Samy 1994 București 12-15 2 h
86 102 Amir Adriana 1975 Emiratele Arabe Unite 30-39 2 h
87
88 63 Gaimpiu Nicoleta 1991 Tg.Jiu 16-19 2 h
89 3 Burlacu Ioan 1940 Iași 60-69 2 h
90 115 Mișca Cornel 1959 Cluj Napoca 50-59 2 h
91 100 Tatu Alexandru 1971 București 30-39 2 h
92
93 15 Åžtefan Duhovnicu 1977 București 30-39 2 h
94 47 Gal Raluca 1982 București 20-29 2 h 30:08
95
96 90 Kötér Adél 1976 Miercurea Ciuc 30-39 Ab.??
97 70 Faur Gabriel 1993 Brașov 12-15 Ab.
98 46 Mocanu Dan 1979 București 30-39 Ab.




,, Semimaratonul Sfântu Gheorghe’’ ediâia a 7-a 25.07.2009
individual 21, 0975 km - clasament băieâi

Nr.
crt Nr.
concurs Numele și prenumele Anul de naștere Localitatea Cat.de vârstă Timp realizat
1 84 Deak Zsombor 1989 Sf.Gheorghe 20-29 1 h 15:51
2 72 Diaconu Alex 1987 Brașov 20-29 1 h 16:22
3 110 Vlad Victor 1963 București 40-49 1 h 18:54
3 67 Baractaru Mihai 1989 Brașov 20-29 1 h 18:54
5 96 Bârcea Andrei 1987 Constanâa 20-29 1 h 21:32
6 88 Kovacs Attila 1976 Miercurea Ciuc 30-39 1 h 24:54
7 9 Luâu Cornel 1962 Rociu/Argeș 40-49 1 h 25:28
8 94 Ungur Mihai 1978 Bistriâa 30-39 1 h
9 17 Tudorică Marian 1972 București 30-39 1 h 28:51
10 35 Pop Alexandru 1964 Constanâa 40-49 1 h 28:55
11 48 Zsigmond Andras 1959 Cluj Napoca 50-59 1 h 28:59
12 16 Bordea Ionuâ 1981 Zărnești 20-29 1 h 29:38
13 85 Racz Attila Zsombor 1980 Sf.Gheorghe 20-29 1 h 30:32
14 38 Romașcanu Gheorghe 1967 Constanâa 40-49 1 h 31:30
15 82 Erbsz Gil 1984 Tg.Mureș 20-29 1 h 31:58
16 73 Bejan Claudiu 1993 Miercurea Ciuc 16-19 1 h 32:40
17 56 Rus Marius 1968 Brașov 40-49 1 h 32:48
18 81 Boldizsar Sandor 1972 Brașov 30-39 1 h 32:57
19 13 Ionică Alexandru 1965 București 40-49 1 h 33:44
20 54 Santa Ionel 1976 Brașov 30-39 1 h 36:16
21 71 Fodor Istvan 1979 Sf.Gheorghe 30-39 1 h 33:57
22 51 Csomortani Attila 1960 Miercurea Ciuc 40-49 1 h 34:54
23 59 Dan Ilie 1950 Târgoviște 50-59 1 h 35:35
24 101 Varvescu Cornel 1957 Hunedoara 50-59 1 h 35:48
25 66 Nagy Erno 1968 Sf.Gheorghe 40-49 1 h 36:36
26 37 Piron Marian 1964 Constanâa 40-49 1 h 37:49
27 112 Roșu Ilie 1960 București 40-49 1 h 38:16
28 36 Gherca Gabriel 1991 Sf.Gheorghe 16-19 1 h 38:30
29 77 Takacs Szabolcs 1992 Miercurea Ciuc 16-19 1 h 39:00
30 28 Cristian Gheorgescu 1974 București 30-39 1 h 39:32
31 22 Mike Luke 1982 SUA 20-29 1 h 39:43
32 5 Constantinescu Ioan 1952 Ploiești 50-59 1 h 39:47
33 83 Roth Robert 1968 Brașov 40-49 1 h 41:49
34 107 Kovacs Attila 1958 Miercurea Ciuc 50-59 1 h 42:33
35 118 Elekes Szanto Andras 1960 Sf.Gheorghe 40-49 1 h 43:00
36 40 Imre Istvan 1956 Miercurea Ciuc 50-59 1 h 43:05
37 61 Tănase Marian 1947 Pitești 60-69 1 h 43:24
38 64 Vass Sandor 1961 Miercurea Ciuc 40-49 1 h 44:05
39 105 Tofalvi Zsolt 1982 Gheorghieni 20-29 1 h 44:15
40 25 Mușat Daniel 1970 București 30-39 1 h 44:23
41 113 Iordache Vasile 1977 București 30-39 1 h 45:15
42 14 Bică Liviu 1964 București 40-49 1 h
43 74 Berki Zoltan 1977 Tg.Mureș 30-39 1 h
44 41 Molnar Janos 1949 Valea Strâmbă 60-69 1 h 46:30
45
46
47 52 Vaidos Mircea 1978 Brașov 30-39 1 h
48 91 Becsek Mihaly 1974 Covasna 30-39 1 h 47:55
49 111 Damian Åžerban 1974 București 30-39 1 h
50 6 Ghiâă Viorel 1955 București 50-59 1 h 50:20
51 78 Santa Istvan 1973 Sf.Gheorghe 30-39 1 h
52 68 Imreh Zoltan 1981 Sf.Gheorghe 20-29 1 h 53:19
53 108 Anton Ciprian 1980 Sf.Gheorghe 20-29 1 h 53:25
54
55 10 Turcu Stan 1948 București 60-69 1 h 53:43
56 95 Zărnescu Ion 1955 București 50-59 1 h
57 21 Munzec Ovidiu 1981 Brașov 20-29 1 h
58 1 h
59 23 Tinca Gheorghe 1946 Găiești 60-69 1 h
60 57 Udvari Csaba 1971 Sîntimbru 30-39 1 h
61 98 Dărângă Liviu 1956 Brașov 50-59 1 h
62 116 Mircescu Marius 1977 București 30-39 1 h
63 1o4 Felfoldi Sandor 1969 Gyula/Ungaria 40-49 1 h 58:11
64 31 Victor Toma 1985 Pitești 20-29
65 106 Veres Janos 1968 Gyula/Ungaria 40-49 2 h 00:30
66
67
68 44 Spăinache Ilie 1960 Miercurea Ciuc 40-49 2 h
69 34 Pantiș Mihai 1983 Cluj Napoca 20-29 2 h 04:10
70 87 Ilyes Robert 1978 Sf. Gheorghe 20-29 2 h
71 55 Deak Norbert 1995 Tg.Secuiesc 12-15 2 h
72 62 Kovacs Attila 1961 Malnaș 40-49 2 h
73
73
74 29 Mocanu Alexandru 1939 Ploiești 60-69 2 h
75 53 Nedelcu Mircea 1979 București 30-39 2 h
76 92 Kovacs Bela 1976 Sf.Gheorghe 30-39 2 h 06:15
77 32 Preda Gheorghe 1956 București 50-59 2 h
78 12 Fazakas Zoltan 1970 Sf.Gheorghe 30-39 2 h
79 50 Abu Warid Samy 1994 București 12-15 2 h
80
81 3 Burlacu Ioan 1940 Iași 60-69 2 h
82 115 Mișca Cornel 1959 Cluj Napoca 50-59 2 h
83 100 Tatu Alexandru 1971 București 30-39 2 h
84
85 15 Åžtefan Duhovnicu 1977 București 30-39 2 h
86 70 Faur Gabriel 1993 Brașov 12-15 Ab.
87 46 Mocanu Dan 1979 București 30-39 Ab.

,, Semimaratonul Sfântu Gheorghe’’ ediâia a 7-a 25.07.2009
individual 21, 0975 km - clasament fete
Nr.
crt Nr.
concurs Numele și prenumele Anul de naștere Localitatea Cat.de vârstă Timp realizat
1 58 Popescu Laura 1993 Tg.Jiu 16-19 1 h 31:05
2 80 Szabo Szerena 1978 Tg.Mureș 30-39 1 h 36:16
3 93 Jakab Benke Hajnalka 1985 Sf.Gheorghe 20-29 1 h 47:47
4 103 Szabo Iren 1962 Sf.Gheorghe 40-49 1 h 50:18
5 45 Sorina Nedelcu 1980 Ploiești 20-29 2 h 01:20
6 60 Greâan Alexandra 1993 Tg.Jiu 16-19 2 h 03:50
7 65 Mezinca Felicia 1991 Tg.Jiu 16-19 2 h 03:51
8 102 Amir Adriana 1975 Emiratele Arabe Unite 30-39 2 h
9 63 Gaimpiu Nicoleta 1991 Tg.Jiu 16-19 2 h
10 47 Gal Raluca 1982 București 20-29 2 h 30:08
11 90 Koter Adel 1976 Miercurea Ciuc 30-39 Ab. ???

,, Semimaratonul Sfântu Gheorghe’’ ediâia a 7-a 25.07.2009
individual 21, 0975 km - clasament pe cat.de vârstă băieâi
Nr.
crt Nr.
concurs Numele și prenumele Anul de naștere Localitatea Cat.de vârstă Timp realizat
1 55 Deak Norbert 1995 Tg.Secuiesc 12-15 2 h
2 50 Abu Warid Samy 1994 București 12-15 2 h
3 7 Bereczki Márton 1994 Satu Mare 12-15
4 39 Romașcanu Darius 1995 Constanâa 12-15
5 49 Piron Adrian 1993 Constanâa 12-15
6 70 Faur Gabriel 1993 Brașov 12-15 Ab.

Nr.
crt Nr.
concurs Numele și prenumele Anul de naștere Localitatea Cat.de vârstă Timp realizat
1 73 Bejan Claudiu 1993 Miercurea Ciuc 16-19 1 h 32:40
2 36 Gherca Gabriel 1991 Sf.Gheorghe 16-19 1 h 38:30
3 77 Takacs Szabolcs 1992 Miercurea Ciuc 16-19 1 h 39:00

Nr.
crt Nr.
concurs Numele și prenumele Anul de naștere Localitatea Cat.de vârstă Timp realizat
1 84 Deak Zsombor 1989 Sf.Gheorghe 20-29 1 h 15:51
2 72 Diaconu Alex 1987 Brașov 20-29 1 h 16:22
3 67 Baractaru Mihai 1989 Brașov 20-29 1 h 18:54
4 96 Bârcea Andrei 1987 Constanâa 20-29 1 h 21:32
5 16 Bordea Ionuâ 1981 Zărnești 20-29 1 h 29:38
6 85 Racz Attila Zsombor 1980 Sf.Gheorghe 20-29 1 h 30:32
7 82 Erbsz Gil 1984 Tg.Mureș 20-29 1 h 31:58
8 22 Mike Luke 1982 SUA 20-29 1 h 39:43
9 105 Tofalvi Zsolt 1982 Gheorghieni 20-29 1 h 44:15
10
11
12 68 Imreh Zoltan 1981 Sf.Gheorghe 20-29 1 h 53:19
13 108 Anton Ciprian 1980 Sf.Gheorghe 20-29 1 h 53:25
14
15 21 Munzec Ovidiu 1981 Brașov 20-29 1 h
16
17 31 Victor Toma 1985 Pitești 20-29
18 34 Pantiș Mihai 1983 Cluj Napoca 20-29 2 h 04:10
19 87 Ilyes Robert 1978 Sf. Gheorghe 20-29 2 h

2 Olaru Mircea 1982 București 20-29
4 Antonaide Bogdan 1980 Râmnicu Vâlcea 20-29
27 Maxim Cosmin 1982 Brașov 20-29
109 Adrian Bobocea 1981 București 20-29


Nr.
crt Nr.
concurs Numele și prenumele Anul de naștere Localitatea Cat.de vârstă Timp realizat
1 88 Kovacs Attila 1976 Miercurea Ciuc 30-39 1 h 24:54
2 94 Ungur Mihai 1978 Bistriâa 30-39 1 h
3 17 Tudorică Marian 1972 București 30-39 1 h 28:51
4 81 Boldizsar Sandor 1972 Brașov 30-39 1 h 32:57
5 54 Santa Ionel 1976 Brașov 30-39 1 h 36:16
6 71 Fodor Istvan 1979 Sf.Gheorghe 30-39 1 h 33:57
7 28 Cristian Gheorgescu 1974 București 30-39 1 h 39:32
8 25 Mușat Daniel 1970 București 30-39 1 h 44:23
9 113 Iordache Vasile 1977 București 30-39 1 h 45:15
10 74 Berki Zoltan 1977 Tg.Mureș 30-39 1 h
11 52 Vaidos Mircea 1978 Brașov 30-39 1 h
12 91 Becsek Mihaly 1974 Covasna 30-39 1 h 47:55
13 111 Damian Åžerban 1974 București 30-39 1 h
14 78 Santa Istvan 1973 Sf.Gheorghe 30-39 1 h
15 57 Udvari Csaba 1971 Sîntimbru 30-39 1 h
16 116 Mircescu Marius 1977 București 30-39 1 h
17 53 Nedelcu Mircea 1979 București 30-39 2 h
18 92 Kovacs Bela 1976 Sf.Gheorghe 30-39 2 h 06:15
19 12 Fazakas Zoltan 1970 Sf.Gheorghe 30-39
20
21 100 Tatu Alexandru 1971 București 30-39 2 h
22
23 15 Åžtefan Duhovnicu 1977 București 30-39 2 h
24 46 Mocanu Dan 1979 București 30-39 Ab.

76 Asuman Radu 1969 Cluj Napoca 30-39
117 Cojocaru gheorghe 1974 Brașov 30-39


Nr.
crt Nr.
concurs Numele și prenumele Anul de naștere Localitatea Cat.de vârstă Timp realizat
1 110 Vlad Victor 1963 București 40-49 1 h 18:54
2 9 Luâu Cornel 1962 Rociu/Argeș 40-49 1 h 25:28
3 35 Pop Alexandru 1964 Constanâa 40-49 1 h 28:55
4 38 Romașcanu Gheorghe 1967 Constanâa 40-49 1 h 31:30
5 56 Rus Marius 1968 Brașov 40-49 1 h 32:48
6 13 Ionică Alexandru 1965 București 40-49 1 h 33:44
7 51 Csomortani Attila 1960 Miercurea Ciuc 40-49 1 h 34:54
8 66 Nagy Erno 1968 Sf.Gheorghe 40-49 1 h 36:36
9 37 Piron Marian 1964 Constanâa 40-49 1 h 37:49
10 112 Roșu Ilie 1960 București 40-49 1 h 38:16
11 83 Roth Robert 1968 Brașov 40-49 1 h 41:49
12 118 Elekes Szanto Andras 1960 Sf.Gheorghe 40-49 1 h 43:00
13 64 Vass Sandor 1961 Miercurea Ciuc 40-49 1 h 44:05
14 14 Bică Liviu 1964 București 40-49 1 h
15 1o4 Felfoldi Sandor 1969 Gyula/Ungaria 40-49 1 h 58:11
16 106 Veres Janos 1968 Gyula/Ungaria 40-49 2 h 00:30
17 44 Spăinache Ilie 1960 Miercurea Ciuc 40-49 2 h
18 62 Kovacs Attila 1961 Malnaș 40-49 2 h

Nr.
crt Nr.
concurs Numele și prenumele Anul de naștere Localitatea Cat.de vârstă Timp realizat
1. 48 Zsigmond Andras 1959 Cluj Napoca 50-59 1 h 28:59
2. 59 Dan Ilie 1950 Târgoviște 50-59 1 h 35:35
3. 101 Varvescu Cornel 1957 Hunedoara 50-59 1 h 35:48
4. 5 Constantinescu Ioan 1952 Ploiești 50-59 1 h 39:47
5. 107 Kovacs Attila 1958 Miercurea Ciuc 50-59 1 h 42:33
6. 40 Imre Istvan 1956 Miercurea Ciuc 50-59 1 h 43:05
7. 6 Ghiâă Viorel 1955 București 50-59 1 h 50:20
8. 95 Zărnescu Ion 1955 București 50-59 1 h
9. 98 Dărângă Liviu 1956 Brașov 50-59 1 h
10. 32 Preda Gheorghe 1956 București 50-59 2 h
11. 115 Mișca Cornel 1959 Cluj Napoca 50-59 2 h


Nr.
crt Nr.
concurs Numele și prenumele Anul de naștere Localitatea Cat.de vârstă Timp realizat
1. 61 Tănase Marian 1947 Pitești 60-69 1 h 43:24
2 41 Molnar Janos 1949 Valea Strâmbă 60-69 1 h 46:30
3. 10 Turcu Stan 1948 București 60-69 1 h 53:43
4. 23 Tinca Gheorghe 1946 Găiești 60-69 1 h
5. 29 Mocanu Alexandru 1939 Ploiești 60-69 2 h
6. 3 Burlacu Ioan 1940 Iași 60-69 2 h

,, Semimaratonul Sfântu Gheorghe’’ ediâia a 7-a 25.07.2009
proba de ștafetă 3 X 7,035 km

Nr
crt Nr. De concurs Numele echipei Componenâa echipei Anul de naștere Localitatea Numărul de sosire Timp realizat
1. 1-1 Haromszek Deak Zsombor 1989 Sf.Gheorghe 1 1h 14:54
1-2 Csutak Tamas 1961
1-3 Racz Levente Botond 1982
2 2-1 Rapid Chiriâescu 1968 București 6 1 h 35:18
2-2 Bobocescu Valeriu 1962
2-3 Alexandrescu Åžtefan 1960
3 3-1 Burtoșii Mușat Daniel 1970 București 16 1 h 55:10
3-2 Tcaciu Alin 1978
3-3 Iordache Cristian 1982
4 4-1 Mila Penescu Mihaela 1986 București 22 2 h 15:12
4-2 Kanabe Laura 1979
4-3 Milu Mihaela 1973
5 5-1 Dobrea Constantin 1975 București 21 2 h 05:10
5-2 Mazarek Francisc 1990
5-3 Vasilescu Mihail Vlad 1988
6 6-1 Pall Csongor 1983 Gheorghieni 11 1 h 45:09
6-2 Baricz Szabolcs 1989
6-3 Andras Gellert 1994
7 7-1 Hargita Kovacs Attila 1960 Sf.Gheorghe 12 1 h 47:22
7-2 Mihaly Csaba 1961
7-3 Szocs Domokos 1965
8 8-1 Foiae verde Santa Ionel 1976 Brașov 18 1 h 56:22
8-2 Petro Tekla 1975
8-3 Precup Emil 1976
9 9-1 Lemin Gherca Gabriel 1991 Sf. Gheorghe 7 1 h 35:48
9-2 Gherca Adrian 1993
9-3 Vâlvu Åžtefan 1993
10 10-1 Save Animals Diaconu Alex 1987 Brașov 2 1 h 18:54
10-2 Diaconu Alex 1987
10-3 Cârstea Ioana 1992
11 11-1 Orosz Janos 1982 Sf. Gheorghe 5 1 h 34:56
11-2 Sandor Istvan 1985
11-3 Ugron Hunor 1983
12 13-1 Udvari Csaba 1971 Sîntimbru 8 1 h 39:26
13-2 Imre Zsolt 1985
13-3 Jakab Zsombor 1984
13 14-1 Santa Istvan 1973 Sf.Gheorghe 14 1 h 52:50
14-2 Kosa Istvan 1970
14-3 Tamas Denes 1975
14 15-1 Fejer Zoltan 1980 Sf. Gheorghe 4 1 h 28:40
15-2 Peter Jozsef 1981
15-3 Preda Imre 1973
15 16-1 Kovács Attila 1976 Miercurea Ciuc 3 1 h 22:58
16-2 Orbán József 1971
16-3 Szép Zoltán 1987
16 27-1 Festina Lente Ionescu Daniel 1961 Bran 19 2 h 00:20
27-2 Spiru Ioan 1960
27-3 Enache liviu 1963
17 90-1 Gergely Zsombor 1994 10 1 h 44:48
90-2 Márton Levente 1995
90-3 Simó János 199
18 13-1 roșu Vidican Vlad 1991 Sf.Gheorghe 13 1 h 49:30
13-2 roșu Patilea Alin 1986
13-3 roșu Guruianu Mădălin 1975
19 12-1 roșu Simon Ágnes 1974 Sf. Gheorghe 17 1 h 55:42
12-2 roșu Ficsor Ferenc 1975
12-3 roșu Lungu Olga 1968
20 15-1 roșu Dani Kinga 1974 Sf.Gheorghe 20 2 h 04:00
15-2 roșu Juga Éva 1967
15-3 roșu Dobai Magdolna 1955
21 14-1 roșu Mereu Tineri Druâu Gheorghe 1960 Sf. Gheorghe 15 1 h 54:25
14-2 roșu Ganea Gheorghe 1962
14-3 roșu Ferencz János 1947
22 462 JakabBenke Hajnalka 1985 9 1 h 41:50
463 JakabBenke Hajnalka 1985
464 Torró János 1969




Offline dianagal
Membru Forumdianagal
Din Mai 2009
Oras / Locatie : Bucuresti
Miercuri, 29 Iulie 2009 16:25
Multumim pentru rezultate, si felicitari pentru eveniment!




Offline Monica Ungur
Membru ForumMonica Ungur
Din Mai 2009
Oras / Locatie : Bistrita
Joi, 30 Iulie 2009 00:09
Oscilez intre Stimate Grizon si Draga Grizonel .
Viorel... chiar daca la Sfantu am vorbit prima data, te citesc demult pe forum si imi plac mult comentariile tale..rad bine ce mai....pentru ca poate dincolo de ele esti un mare timid. ca mine. Comentez live cand ne vedem la Bucuresti in toamna.

LA MULTI ANI Alex!!! Si cu ocazia asta mai propun io ceva...sper sa nu ma repet iarasi...sa fie o lista cu zilele de nastere ale oamenilor din clubu asta accesibila pe net sa le putem ura cele bune si de folos.

Serban, Mariana si restul fondatorilor poate luati in calcul contul pentru donatii in sprijinul persoanelor cu nevoi la una din sedinte. Multumesc!

Va salut cu drag. O sa dispar o saptamana printre niste dealuri in Bosnia si poate Croatia.

Felicitari tuturor pentru rezultatele de la Sfantu si bafta la Supermaratonul Secuiesc!!!




Offline Csutak Tamas
Membru Forum
Din Iulie 2009
Oras / Locatie : Romania
Joi, 30 Iulie 2009 23:35
bună tuturor sper că am reușit să postezi și pozele la adresa
http://picasaweb.google.com/futotamas2




< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Pagina 7 din 9






Total membri 3650 (lista membri), total subiecte 2557, numar total de postari 35974.
Ultimii membri inregistrati pe forum : bobo70, Cretescu, bomberman32, Willy24, CatalinG, ajay, Ana Maria L., online acum 0.

Astazi isi serbeaza ziua de nastere : andraioana89, arty2000, Bluebunny, costronaru, daniel.ormuz, dras, Jule, Luiza Andrei, master zen, Paul Gabriel, RaduBoloveschi, Ryad, StefanC, zen

= subiectul este public, = subiectul este inchis, = subiectul este arhivat, = Online, = Offline,


Ice Power Sponser Lysi Isostar Travel House Nike Flanco Salomon Centrul de nutritie Superfit Seba Med

Compress SportNutricultNewsmanphoto-marathon.ro

Home | Ro Club Maraton | Competitii nationale | Maratoane in lume | Antrenament | Nutritie | Sanatate | Povesti | Termeni si conditii | Contact
Copyright Ro Club Maraton 2019. Toate drepturile rezervate. - Website realizat de PHP Coder  si Triumf ®
Fondator Serban Damian, 2007